Nie masz jeszcze konta w serwisie?

Guma arabska, E414

Średnio: 4
Głósów: 4
Ocena: Bardzo dobrze
Pokaż, że lubisz:
Guma arabska to zagęstnik, nośnik, substancja do stosowania na powierzchnię oraz stabilizator. Stosuje się go przy produkcji piw oraz słodkości takich jak czekolada i wyroby kakaowe oraz niektórej żywności nie zawierającej w swoim składzie glutenu. Należy do grupy dodatków z numerem E414.
Dodaj ten składnik do:
Treść

Jest to naturalny polisacharyd, którego główny łańcuch zbudowany jest z galaktoza z bocznymi łańcuchami arabinozy, ramnozy oraz kwasu glukuronowego. Postać surowa wygląda jak bursztynowe ziarna lub krople o kruchej budowie. Oczyszczona guma arabska to proszek, który ma barwę białą przechodzącą do jasnożółtej. Zawiera 80-84% polisacharydów, <4% popiołu, <0,5% popiołu nierozpuszczalnego w kwasach. Jest ona dobrze rozpuszczalna w wodzie. Guma arabska to nic innego jak sok z drzew akacjowych. W pierwszym etapie jest on rozpuszczany w wodzie w celu oczyszczenia, a następnie suszony i mielony.

Wykorzystanie

Stosowana do napojów bezalkoholowych, piwa, lodów oraz w wyrobach dietetycznych. Ponadto można spotkać ten składnik w produktach nie zawierających w swoim składzie glutenu.

Informacje dodatkowe

Nie jest określone dopuszczalne dzienne spożycie. Brak informacji na temat skutków ubocznych. U niektórych zbyt duże ilości mogą doprowadzić wzdęć.

Funkcja technologiczna

zagęstnik, stabilizator, substancja do stosowania na powierzchnię, nośnik

Źródło
hortimex.com.pl
Tagi

Sprawdź ceny PRODUKTÓW

 

Diety

Pomiar cukru we krwi - cukrzyca - Informacje Portalu Ciam.pl
Diabetyk jet to osoba, która choruje na cukrzycę. Choroba nazywana jest także moczówką cukrową. Niedobór insuliny powoduje nieprawidłową przemianę węglowodanową. Jej objawami jest zwi...

 

Copyright Ciam.pl 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu i Polityki Prywatności. Projekt i realizacja: APISOFT

W ramach niniejszego serwisu wykorzystujemy mechanizm cookies. Więcej informacji w "Polityce prywatności i plików cookies".