Nie masz jeszcze konta w serwisie?

 

Guma arabska, E414

Średnio: 4
Głósów: 4
Ocena: Bardzo dobrze
Pokaż, że lubisz:
Guma arabska to zagęstnik, nośnik, substancja do stosowania na powierzchnię oraz stabilizator. Stosuje się go przy produkcji piw oraz słodkości takich jak czekolada i wyroby kakaowe oraz niektórej żywności nie zawierającej w swoim składzie glutenu. Należy do grupy dodatków z numerem E414.
Dodaj ten składnik do:
Treść

Jest to naturalny polisacharyd, którego główny łańcuch zbudowany jest z galaktoza z bocznymi łańcuchami arabinozy, ramnozy oraz kwasu glukuronowego. Postać surowa wygląda jak bursztynowe ziarna lub krople o kruchej budowie. Oczyszczona guma arabska to proszek, który ma barwę białą przechodzącą do jasnożółtej. Zawiera 80-84% polisacharydów, <4% popiołu, <0,5% popiołu nierozpuszczalnego w kwasach. Jest ona dobrze rozpuszczalna w wodzie. Guma arabska to nic innego jak sok z drzew akacjowych. W pierwszym etapie jest on rozpuszczany w wodzie w celu oczyszczenia, a następnie suszony i mielony.

Wykorzystanie

Stosowana do napojów bezalkoholowych, piwa, lodów oraz w wyrobach dietetycznych. Ponadto można spotkać ten składnik w produktach nie zawierających w swoim składzie glutenu.

Informacje dodatkowe

Nie jest określone dopuszczalne dzienne spożycie. Brak informacji na temat skutków ubocznych. U niektórych zbyt duże ilości mogą doprowadzić wzdęć.

Funkcja technologiczna

zagęstnik, stabilizator, substancja do stosowania na powierzchnię, nośnik

Źródło
hortimex.com.pl
Tagi

Sprawdź ceny PRODUKTÓW

 

Diety

Ryby i owoce morza - Informacje Portalu Ciam.pl
W Naszym kraju grupa krwi A występuje u dużej liczny mieszkańców. Osoby ja posiadające charakteryzują się niskim poziomem kwasu żołądkowego. W związku z tym proces trawienia u nich nabia...

Copyright Ciam.pl 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu i Polityki Prywatności. Projekt i realizacja: APISOFT

W ramach niniejszego serwisu wykorzystujemy mechanizm cookies. Więcej informacji w "Polityce prywatności i plików cookies".