Nie masz jeszcze konta w serwisie?

Celuloza, E460

Średnio: 0
Głósów: 0
Ocena: Nie oceniono
Pokaż, że lubisz:
Celuloza lub (i)Celuloza mikrokrystaliczna, (ii)Celuloza sproszkowana to zagęstnik oraz substancja przeciwzbrylająca często stosowany w produkcji artykułów spożywczych takich jak sery żółte, sałatkowe oraz mazzarelle. Zalicza się go do grupy dodatków do żywności o numerze E460.
Dodaj ten składnik do:
Treść

Celuloza jest biopolimerem, który składa się z cząsteczek złożonych z jednostek glukozy. Znajduje się ona w ścianach komórkowych większości roślin. Celuloza mikrokrystaliczna ma wzór (C6H10O5)250. Występuje w formie sypkiego drobnego proszku o barwy białej lub pod postacią proszku o strukturze krystalicznej barwy szarej. Jest ona bezzapachowa, nierozpuszczalna w wodzie, etanolu oraz w rozcieńczonych kwasach. Zawartość celulozy wynosi >79%, wielkość cząstek >5μm, popiół <0,5%, ubytek po suszeniu <7%. Celuloza oczyszczona i częściowo zdepolimeryzowana jest produktem procesu zwanego chemiczną obróbką alfa-celulozy, która otrzymywana jest z pulpy włóknistego surowca pochodzenia roślinnego Celuloza sproszkowana ma wzór (C6H10O5)>500. Ma postać białego proszku, który nie posiada zapachu. Zawiera >92% celulozy, popiół <0,3% oraz ubytek po suszeniu <7%. Nie rozpuszcza się ona w w wodzie, rozcieńczonych kwasach oraz etanolu. Otrzymywana jest w ten sam sposób co celuloza mikrokrystaliczna.

Wykorzystanie

Celuloza sproszkowana stosowana jest do produktów niskokalorycznych. Celuloza mikrokrystaliczna używana jest do produkcji lodów, kremach oraz pianach.

Informacje dodatkowe

Nie jest określone dopuszczalne dzienne spożycie. Brak informacji na temat skutków ubocznych. Nie jest ona trawiona przez organizm ludzki, wzmaga apetyt.

Funkcja technologiczna

substancja przeciwzbrylająca, zagęstnik

Źródło
hortimex.com.pl, epacjent.pl
Tagi

Sprawdź ceny PRODUKTÓW

 

Diety

Uniwersalna waga - Informacje Portalu Ciam.pl
Walka o ciało trwa nieustannie. Z każdej strony jesteśmy atakowani reklamami o cudownych środkach odchudzających. Producenci obiecują Nam szybki efekt bez dużego wysiłku. Jak zatem jest nap...

Copyright Ciam.pl 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu i Polityki Prywatności. Projekt i realizacja: APISOFT

W ramach niniejszego serwisu wykorzystujemy mechanizm cookies. Więcej informacji w "Polityce prywatności i plików cookies".