Nie masz jeszcze konta w serwisie?

Glukonian żelazawy, E579

Średnio: 5
Głósów: 1
Ocena: Znakomicie
Pokaż, że lubisz:
Glukonian żelazawy to substancja wzmacniająca kolor stosowany jest w produkcji artykułów spożywczych. Głównie produktem tym są oliwki. Jest chemicznym dodatkiem do żywności o numerze E579.
Dodaj ten składnik do:
Treść

Jest to sól kwasu glukonowego o wzorze C12H22FeO14 2H2O. Występuje w postaci proszku, który ma barwę zielono-żółtą. Posiada również charakterystyczny słaby zapach palonego cukru. Związek ten jest nierozpuszczalny w etanolu.

Wykorzystanie

Stosowany głównie przy produkcji oliwek ciemnych i suplementach żelaza.

Informacje dodatkowe

Dopuszczalne dzienne spożycie wynosi 0,8 mg/kg masy ciała. Uznany jest za substancję nieszkodliwą, ale są znane przypadki śmierci u dzieci do 24 miesiąca życia po prawdopodobnym spożyciu tego dodatku w ilości 1-2 gramów.

Funkcja technologiczna

substancja wzmacniająca kolor

Źródło
mangersain.medicalistes.org, fr.wikipedia.org
Tagi

Sprawdź ceny PRODUKTÓW

 

Diety

Pomiar cukru we krwi - cukrzyca - Informacje Portalu Ciam.pl
Diabetyk jet to osoba, która choruje na cukrzycę. Choroba nazywana jest także moczówką cukrową. Niedobór insuliny powoduje nieprawidłową przemianę węglowodanową. Jej objawami jest zwi...

Copyright Ciam.pl 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu i Polityki Prywatności. Projekt i realizacja: APISOFT

W ramach niniejszego serwisu wykorzystujemy mechanizm cookies. Więcej informacji w "Polityce prywatności i plików cookies".