Nie masz jeszcze konta w serwisie?

Sałata rukola

Średnio: 0
Głósów: 0
Ocena: Nie oceniono
Pokaż, że lubisz:
Rukola to odmiana sałaty zwana również jako rokietta siewna. Ostatnio popularna w Naszej kuchni. Jest mało kaloryczna i doskonal nadaje się do sałatek z fetą lub mozzarellą. W sklepach dostać ją możemy w mieszankach sałatkowych lub jako jeden produkt.
Dodaj ten składnik do:
Treść

Sałata rukola należy do rodziny liściastych. Jest to sałata posiadająca charakterystyczny i aromatyczny smak. Tworzy rozetkę o ciemnozielonych listkach. Rukola jest sałata jednoroczną pochodzenia śródziemnomorskiego. Ojczyznę jej stanowi również obszar wschodniej Azji. Liście rukoli zawierają w swoim składzie wiele składników mineralnych między innymi żelazo i cynk. Poza tym jest doskonałym źródłem witaminy C oraz roślinne białko.

Wykorzystanie

Rukola jest sałatą, która doskonale sprawdza się jako składnik sałatek, potraw rybnych, mięsnych, serowych oraz na bazie jaj. Wykorzystywana jest również jako element dekoracyjny dla wielu przystawek np. kanapek. Dobrze smakuje w połączeniu sałatkowym z serem fetą lub mozzarellą.

Informacje dodatkowe

Rukola stanowi surowiec, z którego produkuje się w Indiach olej. Wykorzystywany jest on do konserwacji innych warzyw. W krajach Dalekiego Wschodu wykorzystuje się również świeże nasiona rukoli w kuchni wegetariańskiej.

Źródło
Warzywa na działce i w kuchni, Ł. Zaborska, Z. Zawistowska, Wydawnictwo Kultura Życia Codziennego, Wydawnictwo Watra, Warszawa 1986,
Tagi

Sprawdź ceny PRODUKTÓW

 

Diety

Dieta turbo, woda i ćwiczenia - Informacje Portalu Ciam.pl
Szukając diety mamy duży problem z dopasowaniem jej do naszych konkretnych potrzeb. Oczywiście najlepiej udać się w tym celu do specjalisty. Jednak wiemy, że często sami podejmujemy decyzję...

 

Copyright Ciam.pl 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu i Polityki Prywatności. Projekt i realizacja: APISOFT

W ramach niniejszego serwisu wykorzystujemy mechanizm cookies. Więcej informacji w "Polityce prywatności i plików cookies".